بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 570738
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72346086 تعداد بازديد زيرپورتال: 647302 اين زيرپورتال امروز: 180 سایت در امروز: 34556 اين صفحه امروز: 128 دريافت RSS در امروز: 7684 دريافت RSS صفحه: 8
کشتار 150 قصابی در کشتارگاه با نظارت های بهداشتی دامپزشکی انجام می شودکشتار 150 قصابی در کشتارگاه با نظارت های بهداشتی دامپزشکی انجام می شود
کشتار 150 قصابی در کشتارگاه با نظارت های بهداشتی دامپزشکی انجام می شودکشتار 150 قصابی در کشتارگاه با نظارت های بهداشتی دامپزشکی انجام می شود
1397/2/15 شنبه
طی سه سال گذشته
کشتار 150 قصابی در کشتارگاه با نظارت های بهداشتی دامپزشکی انجام می شود
طی 3 سال گذشته از کشتار دام در 60 روستا و 150 قصابی، در محل قصابی و در معابر عمومی جلوگیری و قصابان آن روستا ها به کشتارگاه اعزام شدند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری، مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام این خبر رافزود: مجموعه اقدامات دامپزشکی در حوزه کشتارگاه و کشتار دام باعث سلامت مردم، جلوگیری از انتشار بیماری ها و نیز اثرات خوب زیست محیطی شده است.

دکتر عبدالمحمد نجاتی افزود: ناوگان حمل و نقل دام زنده و همچنین گوشت استحصالی از کشتارگاه ها زیر ساخت های لازم جهت ارایه خدمات حمل و نقل گوشت کشتاری بهداشتی را از کشتارگاه های استان می باشد و در صورتی که تمام مردم استان اعم از جامعه شهری و روستایی از گوشت استحصالی از کشتارگاه استفاده کنند کشتار های غیر مجاز جمع آوری خواهد شد.

دکتر نجاتی گفت: با توجه به گرم شدن هوا و فعالیت کنه ها احتمال شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه، کنگو وجود دارد لذا با نظارت های دامپزشکی قبل و بعد از کشتار از شیوع بیماری جلوگیری می شود.

وی از مردم خواست خواست هنگام خرید گوشت مصرفی خود به برچسب بهداشتی دامپزشکی که بر روی لاشه قرار دارد دقت نمایند چرا که  تاریخ کشتار و انقضاء مصرف بر روی برچسب ها درج شده است.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است