بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 570756
تعداد بازديد کنندگان سايت: 72346242 تعداد بازديد زيرپورتال: 647320 اين زيرپورتال امروز: 198 سایت در امروز: 34712 اين صفحه امروز: 146 دريافت RSS در امروز: 7685 دريافت RSS صفحه: 9

اطلاعیه
اطلاعیه

اطلاعیه مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی در سال جاریاطلاعیه مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی در سال جاری
اطلاعیه مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی در سال جاریاطلاعیه مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی در سال جاری
1395/6/31 چهارشنبه
اطلاعیه مرحله دوم واکسیناسیون تب برفکی در سال جاری
به اطلاع گاوداران استان چهار محال و بختیاری می رساند مرحله دوم واکسیناسیون همزمان تب برفکی در جمعیت گاو و گوساله اعم از صنعتی و نیمه صنعتی و روستایی از روز چهارشنبه 31 شهریور ماه توسط اکیپ های واکسیناسیون بخش دولتی و خصوصی در سراسر استان اجرا می شود و تا 25 روز کاری ادامه خواهد داشت.
هزینه واکسن برای هر راس گاو یا گوساله 000/22 ریال (دوهزار و دویست تومان) می باشد که توسط گاودار به اکیپ های واکسیناسیون بخش دولتی یا خصوصی پرداخت می شود.
رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه ای به شرح زیر توصیه می شود:
1-    نحوه تجویز واکسن بصورت تزریق عضلانی در ناحیه گردن است و دام باید کاملا مقید باشد لذا قبلاً نرده یا راهرو مایه کوبی مناسبی برای مقید کردن دام ها تهیه شود.
2-    توصیه می شود 2 روز قبل از واکسیناسیون از مکمل های ویتامینه به میزان 50 گرم به ازاء هر راس گاو به خوراک اضافه شود تا میزان افت شیر متعاقب واکسیناسیون به حداقل برسد.
3-    در ورودی دامداری محلی جهت تعویض لباس و چکمه افرادی که قصد ورود یا خروج از دامداری دارند در نظر گرفته شود.(مامورین تلقیح مصنوعی، اکیپ های مایه کوبی و دامپزشک باید از لباس مخصوص همان دامداری استفاده کنند)
4-    جهت اطلاع از زمان دقیق واکسیناسیون دامداری و یا روستای خود، با ادارات دامپزشکی شهرستان تماس گرفته و به کلیه دامداران و افرادی که در همسایگی شما دام نگهداری می کنند اطلاع دهید، تا در زمان مشخص شده کلیه دام های آن منطقه تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرند.
5-    حداقل زمان فاصله با واکسیناسیون قبلی تب برفکی 2 ماه و با سایر واکسن ها 15 روز رعایت شود. به گوساله هایی که برای اولین بار واکسینه شده اند باید 21 روز بعد، واکسن یادآور (راپل ) تجویز شود.
6-     از خرید و فروش و حمل و نقل گاو در طول طرح خودداری نموده و از ورود افراد، به ویژه کسانی که با اماکن خرید وفروش دام، کشتارگاه ها و سایر دامداری ها ارتباط دارند به داخل محوطه دامداری جلوگیری شود.
7-    حتی الامکان از ورود وسایل نقلیه به داخل دامداری خودداری شود. در موارد ضروری از قبیل خودرو حمل شیر و آذوقه، پس از ضد عفونی دقیق اجازه ورود داده شود.
8-    در صورت بروز بیماری ضمن جدا سازی دام های مبتلا از دام های سالم، سریعاً موضوع به ادارات دامپزشکی شهرستان اطلاع داده شود و ضمن رعایت اصول بهداشتی، نسبت به ضدعفونی مناسب دامداری اقدام شود.
 
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است